GUARD
Станом на 1 червня 2016 року в Збройних силах України проходять військову службу та працюють 49 552 жінки. Серед них 17 147 військовослужбовців-жінок, що становить 8,5% від загальної кількості військовослужбовців. У тому числі 2092 офіцерів, 14 607 солдатів і сержантів і 32 405 цивільного персоналу.
5 липня 2016 року Президент України затвердив документ "Предмети уніформи і знаки відмінності Збройних сил України", який прибирає радянські п'ятикутні зірки з погон українських військових. Натомість на погонах з’явилася відзнака у формі ромба. Фахівці при розробці української символіки на погонах врахували історичні відомості та традиції української армії ще з часів Запорізької Січі.
Конструкторське бюро "Артелерійського озброєння", що входить до складу ДК "Укроборонпром", постійно працює над новими проектами для забезпечення Збройних сил України сучасним озброєнням. Бюро виконало випробування завершальної у 2016 році партії мінометів калібром 82-мм КБА-48М1.
Механізовані й танкові війська, що складають основу Сухопутних військ, відіграють не аби яку роль в обороні кордон держави у боротьбі з агресорами. У спадок від СРСР українські Сухопутні війська отримали потужний арсенал, що містить сучасні зразки бронетанкової техніки. Після проголошення незалежності, на вітчизняному підприємстві ХКБМ танки Т-64 було модернізовано до рівня Т-64БМ "Булат", а на базі Т-80 було створено новий український танк Т-84 "Оплот".
За час АТО понад 35 тисяч військовослужбовців отримали державні нагороди та відзнаки: 22 воїнам присвоєно звання "Герой України". Наразі статус учасника бойових дій отримали 174,5 тис. військовослужбовців і працівників.
В Україні ведеться робота зі створення нового сержантського корпусу Збройних сил з метою побудови професійної армії в країні. Передбачається створення вертикалі посад професійного і старшинського складу, системи їх багаторівневої підготовки, наближення такої системи до підходів прийняття в країнах-членах НАТО.
Станом на 4 жовтня 2016 року в Збройних силах України проходять військову службу за контрактом понад 109 тисяч військовослужбовців сержантського та рядового складу та 47,5 тис. офіцерів.
5 січня 2016 року було створено Сили спеціальних операцій (ССО) — це комплекс особливих заходів з залученням всіх видів розвідки та проведенням інформаційно-психологічних операцій задля досягнення єдиної мети-знищення ворога держави.
До кінця 2016-го року в ЗСУ з'являться нові військові звання сержантського і старшинського складу, що стане важливим кроком у реформуванні армії. Будуть введені нові посади — "головний сержант роти", "головний старшина батальйону", "головний старшина полку", "головний старшина бригади".
Капелани духовно підтримують воїнів, проте їм заборонено брати безпосередню участь у бойових діях та мати зброю. У складі батальйону може утримуватися одна посада військового священика, навіть якщо чисельність зазначених підрозділів менше ніж 500 чоловік особового складу.
UP