10 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО ЗБРОЙНІ СИЛИ УКРАЇНИ

1. У ЗСУ НА СЛУЖБІ ЗНАХОДИТЬСЯ МАЙЖЕ 50 ТИСЯЧ ЖІНОК

Станом на 1 червня 2016 року в Збройних силах України проходять військову службу та працюють 49 552 жінки. Серед них 17 147 військовослужбовців-жінок, що становить 8,5% від загальної кількості військовослужбовців. У тому числі 2092 офіцерів, 14 607 солдатів і сержантів і 32 405 цивільного персоналу.


2. МІНСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ УДОСКОНАЛЮЄ ФОРМУ ОДЯГУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ

5 липня 2016 року Президент України затвердив документ "Предмети уніформи і знаки відмінності Збройних сил України", який прибирає радянські п'ятикутні зірки з погон українських військових. Натомість на погонах з’явилася відзнака у формі ромба. Фахівці при розробці української символіки на погонах врахували історичні відомості та традиції української армії ще з часів Запорізької Січі.

3. ВАЖКА АРТИЛЕРІЯ

Конструкторське бюро "Артелерійського озброєння", що входить до складу ДК "Укроборонпром", постійно працює над новими проектами для забезпечення Збройних сил України сучасним озброєнням. Бюро виконало випробування завершальної у 2016 році партії мінометів калібром 82-мм КБА-48М1.

4. ПОТУЖНИЙ АРСЕНАЛ ТАНКОВИХ ТА МЕХАНІЗОВАНИХ ВІЙСЬК

Механізовані й танкові війська, що складають основу Сухопутних військ, відіграють не аби яку роль в обороні кордон держави у боротьбі з агресорами. У спадок від СРСР українські Сухопутні війська отримали потужний арсенал, що містить сучасні зразки бронетанкової техніки. Після проголошення незалежності, на вітчизняному підприємстві ХКБМ танки Т-64 було модернізовано до рівня Т-64БМ "Булат", а на базі Т-80 було створено новий український танк Т-84 "Оплот".

5. ЗА ЖИТТЯ – НА СМЕРТЬ

За час АТО понад 35 тисяч військовослужбовців отримали державні нагороди та відзнаки: 22 воїнам присвоєно звання "Герой України". Наразі статус учасника бойових дій отримали 174,5 тис. військовослужбовців і працівників.

6. ГОЛОВНА МЕТА – СТВОРЕННЯ ПРОФЕСІЙНОЇ АРМІЇ

В Україні ведеться робота зі створення нового сержантського корпусу Збройних сил з метою побудови професійної армії в країні. Передбачається створення вертикалі посад професійного і старшинського складу, системи їх багаторівневої підготовки, наближення такої системи до підходів прийняття в країнах-членах НАТО.

7. НА СТОРОЖІ СУСПІЛЬСТВА БІЛЬШЕ СТА ТИСЯЧ ВОЇНІВ

Станом на 4 жовтня 2016 року в Збройних силах України проходять військову службу за контрактом понад 109 тисяч військовослужбовців сержантського та рядового складу та 47,5 тис. офіцерів.

8. "ІДУ НА ВИ": СИЛИ СПЕЦІАЛЬНИХ ОПЕРАЦІЙ ЗСУ

5 січня 2016 року було створено Сили спеціальних операцій (ССО) — це комплекс особливих заходів з залученням всіх видів розвідки та проведенням інформаційно-психологічних операцій задля досягнення єдиної мети-знищення ворога держави.

9. МОДЕРНІЗАЦІЯ ВІЙСЬОВИХ ЗВАНЬ

До кінця 2016-го року в ЗСУ з'являться нові військові звання сержантського і старшинського складу, що стане важливим кроком у реформуванні армії. Будуть введені нові посади — "головний сержант роти", "головний старшина батальйону", "головний старшина полку", "головний старшина бригади".

10. КАПЕЛАНИ ВСТАЛИ ДО БОЮ В ЗСУ

Капелани духовно підтримують воїнів, проте їм заборонено брати безпосередню участь у бойових діях та мати зброю. У складі батальйону може утримуватися одна посада військового священика, навіть якщо чисельність зазначених підрозділів менше ніж 500 чоловік особового складу.

UP
Джерело: www.5.ua Дата публікації: 24.01.2020 Автор: admin