У Непалі дикий слон на прізвисько Дхурбе протягом 14 років нападав на одну родину та вбив чотирьох її членів. Трагедія сталася в районі Читван.
2012 року Шаничара Боте втратив батьків — Будхирама і Джаралу. Їх затоптав дикий слон біля базару Барува. Після трагедії чоловік переїхав подалі, перетнув кілька річок і оселився в Джагатпурі.
Однак через 14 років той самий слон знову напав на його родину. Уночі тварина увірвалася до будинку та вбила 25-річну невістку Ашику Боте і чотирирічного онука Бхарата. Чоловіка знайшли у стані глибокого шоку.
«Ми вірили, що переїзд через великі річки дасть нам безпеку. Але через стільки років той самий слон знову знайшов нас, напав на наш будинок і забрав мою невістку та маленького онука. Нам більше нікуди тікати», — сказав Шаничара.
Слон убив щонайменше 25 людей
Історія нападів Дхурбе відома адміністрації національного парку Читван. Слон почав нападати на населені пункти ще 2010 року. Відтоді він став причиною загибелі щонайменше 25 людей у регіоні.
Молоді самці слонів після досягнення зрілості часто залишають стадо і стають агресивними, особливо шукаючи їжу в людських поселеннях. За пересуванням Дхурбе стежать за допомогою супутникового нашийника. Дані показали, що координати слона фіксувалися біля місця останнього нападу.
До трагічного інциденту Дхурбе офіційно забрав 23 людські життя. З урахуванням двох останніх жертв кількість загиблих зросла до 25. Серед жертв були також двоє військовослужбовців.
Спроби знищити слона та остання атака
Після загибелі батьків Шаничари 2012 року влада вирішила знайти і вбити слона. Військові та природоохоронці провели операцію. По Дхурбе двічі стріляли, але він утік. 2016 року слон знову з’явився в регіоні.
2020 року на слона встановили новий супутниковий нашийник. 2023 року пристрій оновили втретє. Коли слон рухається до сіл, рейнджери відганяють його назад у ліс.
Будинок Шаничари невеликий і непрочний. У ньому мешкають дев’ять членів родини. У ніч нападу чоловік почув стукіт у стіну. Коли вийшов, побачив слона. Глиняні стіни обвалилися. Невістка вийшла з онуком на руках, але слон перехопив їх. Дружині вдалося відлякати тварину, підпаливши суху солому.
Після трагедії місцеві жителі заблокували міст Рапті на знак протесту. Керівництво парку пообіцяло обмежити ареал пересування Дхурбе та модернізувати систему стеження.






