Система «Дощ із даху» розпилює водяний туман на дахах у китайському місті Юньчен
У спекотні літні дні з дахів багатоповерхівок у Китаї здіймаються густі хмари водяного туману. Відеоролики з цією незвичайною технологією активно поширюються в соціальних мережах і викликають жваве обговорення.
Система дістала назву Rooftop Rain. Її випробовують у місті Юньчен провінції Шаньсі. На дахах кількох будинків встановили форсунки високого тиску, які розпилюють дрібні краплі води. За даними джерела, це дозволяє знизити температуру навколо будівлі приблизно на 8 градусів Цельсія.
Як працює технологія
Принцип ґрунтується на випарному охолодженні. Дрібнодисперсні краплі швидко випаровуються, поглинаючи тепло з повітря. Ефект схожий на природне охолодження тіла через випаровування поту. Систему використовують лише в дуже спекотну й суху погоду, щоб вода встигала випаруватися до землі. Деякі користувачі вважають назву «даховий туман» точнішою.
Попри інтерес, ефективність Rooftop Rain залишається предметом дискусій. Фахівці зазначають брак відкритих даних про обсяг потрібної води, можливе засмічення форсунок та вплив на температуру всередині будівель. У кількох китайських містах уже діють системи збору дощової води, які можуть живити подібні технології.





