Президент України Володимир Зеленський підписав закон щодо окремих питань підготовки громадян до національного спротиву.
Про це повідомляється з офіційних джерел.
Основні положення закону
Документ замінить модель базової загальновійськової підготовки для студентів новим підходом. Він інтегрується в освітній процес і охоплює всі рівні — від середньої до вищої освіти.
У закладах з’явиться дисципліна «Основи національного спротиву». Предмет «Захист України» оновлять і вдосконалять.
Створять спеціалізовані Центри підготовки громадян до національного спротиву для практичних занять. Стрільби проводитимуть на полігонах ЗСУ, сертифікованих стрільбищах та сучасних інтерактивних тренажерах.
Особи, чиє віровчення забороняє користуватися зброєю, зможуть замінити «збройні» модулі іншими складовими.
Люди з інвалідністю або ті, хто втратив працездатність, звільняються від практичних занять.
Верховна Рада раніше ухвалила цей закон. Він стосується зокрема студентів і школярів.
«Йдеться про базові безпекові навички: розуміння сучасних викликів, дії в кризових ситуаціях, збереження життя та здоров’я і основи домедичної допомоги. У час, коли країна боронить свою незалежність, такі знання мають бути доступними для всіх студентів», — зазначив міністр освіти і науки Оксен Лісовий.






